пʼятниця, 20 грудня 2024 р.

Вечорниці

 

Вечорниці перед Різдвом.

20.12.24 на вечорниці перед Різдвом «Щоб ми в мирі проживали і біди не знали…» в Етногалереї #Русовичі зібрала всіх охочих її господиня Марія Доліновська.


 Тетяна Поліщук ознайомила з історією святкування Різдва Христового.


 Захопливо та майстерно презентувала свої неповторні Дідухи, Різдвяні павуки, Зірочки – атрибути свята Олена Зінчук, викладачка Нововолинського центру професійної освіти, майстриня виробів із соломи. 

   

  



А чудові колядки, що лунали у  виконанні хористів нашого Свято-Духівського собору перенесли всіх присутніх у магію прийдешнього свята.





 Гості свята скуштували пісні страви, за фірмовими рецептами, які зазвичай готують господині на Свят Вечір та взяли участь у спільному виконанні колядок.

 Панувала чудова святкова атмосфера. На завершення дійства  організаторка вечорниць привітала всіх з прийдешнім Різдвом Господнім, найкращим святом для дітей і дорослих, та побажала  Божого захисту і благословення для воїнів та  України,  миру, тепла і затишку у кожну родину.











Запрошую гостей сайту приєднатися до святкової атмосфери вечорниць. Приємного перегляду.









понеділок, 16 грудня 2024 р.

Анонс дійства


 

Другий майстер- клас

Другий  урок творчості

 13.12.24  відбувся другий майстер-клас з декорування ялинкових прикрас вишивкою стрічками. Усі, хто був присутній на ньому, поринули в атмосферу прийдешнього Різдва, магію творення краси...

 

 










       Дякуємо сердечно Валентині Матвєєвій за уроки творчості! Та запрошуємо всіх охочих насолоджуватися і надалі затишком Етногалереї #Русовичі, що плекається Марією Доліновською.


Відео Валентини Матвєєвої:

https://www.facebook.com/reel/3836529219935871

Різдвяні вечорниці

 Перші різдвяні вечорниці.

Одинадцятого грудня в Етногалереї #Русовичі відбулися перші різдвяні вечорниці. Для показу була виставлена колекція старовинних і давніх хустин, зібрані пані Марією Доліновською.

Це і фабричні хустки, виготовлені у різних країнах Європи, і хустки, оздоблені автентичною вишивкою, що визнані матеріальною, історичною спадщиною. Говорили про традиції одягання жіночих головних уборів в Україні, та їх символіку.



Вже традиційно в цей день відбувається хусткування для учасників цього дійства. Атмосфера була настільки урочисто таємничою і святковою, що ніхто не хотів розходитись. На заході виступила молода майстриня-вишивальниця Валентина Зусько, яка відтворює старовинні орнаменти волинських хустин.





Присутні пригощали та пригощалися пісними стравами, приготованими власноруч за своїми фірмовими рецептами. Це і смачнющий гарбузовий крем-суп, і різноманітні холодні закуски, і традиційні смаколики.