пʼятниця, 14 березня 2025 р.

Про українські жіночі прикраси

 УКРАЇНСЬКІ ЖІНОЧІ ПРИКРАСИ

Український народний костюм немислимий без вишуканих прикрас, адже ці аксесуари не лише збагачують образ, але й несуть у собі глибокий закодований сенс. Які ж види українських традиційних прикрас існують? Чим відрізняються коралі від пацьорок, а дукати від згарди? На ці та багато інших питань відповіла власниця етногалереї #Русовичі пані Марія Доліновська. Вона розповіла, що кожна шийна прикраса є унікальною і має свої особливості: кількість ниток, матеріал, спосіб виготовлення та багато іншого.






Виставку прикрас доповнила жителька нашого міста, яка показала своє старовинне намисто «Баламути», виготовлене з перламутру. Розповіла коротку історію про те, що це намисто було поширене на Східному Поділлі і передавалося в родинах з покоління в покоління.


Окрім того, талановита майстриня «хенд-мейду» Марія Булюк https://www.instagram.com/mariabuliuk/ представила дивовижну виставку сучасних виробів, які вражають своєю витонченістю та оригінальністю. Її роботи – це сучасне переосмислення традицій, де давні техніки поєднуються з новими матеріалами та ідеями.







Ця зустріч стала чудовою нагодою поринути у світ українських традиційних прикрас, дізнатися про їх історію та символіку, а також побачити, як давні традиції оживають у сучасних виробах.












середа, 12 березня 2025 р.

Анонс заходу

 УКРАЇНСЬКІ ПРИКРАСИ

   Запрошуємо поринути у світ краси та традицій! На вас чекає зустріч з чарівними українськими прикрасами, про які з любов’ю розповість Марія Доліновська. А Марія Булюк представить свою дивовижну виставку сучасних виробів, що вражають своєю витонченістю та оригінальністю.


пʼятниця, 7 березня 2025 р.

Зустріч-діалог

 Історичні паралелі тоталітарних режимів Європи та їх умиротворення: зустріч-діалог в етногалереї «Русовичі»

   У рамках нещодавно започаткованого проекту в етногалереї «Русовичі» знову відбулася зустріч-діалог на тему: «Історичні паралелі тоталітарних режимів Європи та їх умиротворення». Спікером виступив молодий науковець Юрій Велінець, доктор філософії з історії, який проаналізував два різко відмінних типи політичних режимів: демократичний та диктаторський (тоталітарний).
 Він наголосив на тому, що тоталітаризм як політичний режим є феноменом XX століття, хоча тоталітарні ідеї сягають своїм корінням глибокої давнини. Сам термін походить від латинських слів "totalitas" – повнота, цілісність та "totalis" – повний, цілий.
     Спікер пояснив, що тоталітаризм відрізняється граничною концентрацією влади та повним одержавленням усіх сфер життя: економіки, культури, науки, державної ідеології, суспільних рухів. Він є логічно абсолютним завершенням ідеї влади та втіленням усіх принципів диктатури.
 Доповідач розповів про ключові спільні риси, властиві фашистському, нацистському та комуністичному тоталітарним режимам, та проілюстрував реальними історичними прикладами основні пункти, що характеризують тоталітарну ідеологію.
Наприкінці зустрічі гості мали можливість поставити питання та отримати відповіді від спікера. Зацікавленість аудиторії свідчила про актуальність та важливість порушеної теми.
Приємною несподіванкою для учасників вечора став прихід Бориса Карпуса, міського голови, з оберемком квітів. Він привітав жіноче товариство зі святом, що наближається та подарував кожній жінці чудові тюльпани.

Організатори дякують Юрію Велінцю за цікаву та змістовну доповідь, а всім присутнім – за участь у дискусії та донати.
Проект реалізовано у партнерстві з Університетом вільного часу та ГО «Русовичі».